Про встановлення ставки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

Дата: 21.06.2019 16:45

двадцять  дев’ятої  сесії  сьомого  скликання

від 20 червня 2019 року                                                                                                                      № 1/6-ХХІХ/VІІ

Про встановлення ставки акцизного податку

з   реалізації   суб’єктами    господарювання

роздрібної торгівлі підакцизних товарів

Керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» в частині встановлення ставки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213, підпункту 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями, міська рада   В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити на території Борзнянської міської ради на 2020 рік ставки акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного та інших) у відсотках від вартості (з податком на додану вартість) у розмірі 5 відсотків.

2. Особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларацій акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

3. Особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, сплачують податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

4. Суми податку перераховуються до міського бюджету  суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України зі змінами і доповненнями для подання податкової декларації за місячний податковий період.

5. Рекомендувати  Борзнянському відділенню Ніжинському ОДПІ  при здійсненні контролю за повнотою надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів керуватись вимогами чинного законодавства України та даним рішенням.

6. Оприлюднити  дане  рішення  на  офіційному  сайті  Борзнянської  міської  ради.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, комунальної власності та соціально-економічного розвитку.

Міський голова                                                             А.М.Койда