У міській лікарні відкрили кабінет функціональної діагностики

Дата: 06.02.2023 16:25

За підтримки міського голови Лариси Осадчук у Борзнянській міській лікарні розпочав роботу кабінет функціональної діагностики, де виконується електроенцефалографія.

Електроенцефалографія (ЕЕГ) - методика дослідження головного мозку, що базується на реєстрації електричних потенціалів, що генерує мозок. За допомогою цього методу можна діагностувати об’ємні запальні процеси, судинні захворювання головного мозку, епілепсію.

Дослідження виконується за допомогою електроенцефалографа Braintest 16 канального. Він реєструє порушення роботи головного мозку за допомогою реєстрації різниці потенціалів електричного поля головного мозку у часі з подальшою обробкою та оцінкою отриманих результатів. Кожен результат трактується індивідуально.

Як проходить обстеження? У затемненій звукоізольованій кімнаті пацієнт розміщується у зручному кріслі. Для проведення ЕЕГ на голові прикріплюються за допомогою спеціального шолома маленькі електроди. Пацієнт із закритими очима, розслаблено виконує завдання лікаря.

У ході обстеження проводяться провокаційні проби типу гіпервентиляції (пацієнт робить глибокий вдих-видих протягом певного періоду часу), фото- та фоно - стимуляції (вмикання звуку та мигання світла з різною частотою). Когнітивні стимуляції : запитання-відповідь (апарат реєструє зміни роботи головного мозку під час розмови).

Показання для проведення електроенцефалографії:

- Втрати свідомості;

- Судоми тіла, судоми кінцівок;

- Епілепсія;

- Перенесені інсульти, травми голови;

- Часті головні болі, запаморочення;

- Шум у вухах;

- Нестабільний артеріальний тиск;

- Вегето-судинна дистонія;

- Гіпертонічна хвороба;

- Ендокринні патології;

- Хронічні порушення мозкового кровообігу.

Електроенцефалографія абсолютно нешкідлива і безболісна. Перед обстеженням не рекомендовано пити каву, енергетики, міцний чай.

Дослідження виконує лікар – невропатолог Антоніна Петрівна Комашинська. Графік роботи: понеділок - п’ятниця: після 13:00 (крім екстрених випадків).

Для проходження обстеження потрібно мати направлення сімейного лікаря.