Борзнянська територіальна громада
Чернігівська область

Рішення сесій №3-5/8 «Про затвердження Положення про Фінансовий відділ Борзнянської міської ради у новій редакції»

Кількість переглядів: 196
Скликання: Восьме скликання
Сесія: П'ята сесія
Тип документу: Рішення сесій
Дата: 29.01.2021
Номер документу: 3-5/8
Назва документу: Про затвердження Положення про Фінансовий відділ Борзнянської міської ради у новій редакції
Прикріплені файли:
  1. Рішення (0.27 МБ)
  2. Додаток (0.48 МБ)

Фото без описуФото без опису

УКРАЇНА
БОРЗНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
п'ятої сесії восьмого скликання

29 січня 2021 року

№ 3-5/8

м. Борзна

 

Про затвердження Положення про Фінансовий відділ

Борзнянської міської ради у новій редакції

Відповідно статті 26, частини 4 статті 54, статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Борзнянська міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про фінансовий відділ Борзнянської міської ради у новій редакції, що додається.

2. Пункт 2 рішення першої сесії восьмого скликання Борзнянської міської ради Чернігівської області «Про створення фінансового відділу Борзнянської міської ради, затвердження штатної чисельності та затвердження його Положення» від 02.12.2020 № 8-1/8, вважати таким, що втратив чинність.

3. Керівнику фінансового відділу Борзнянської міської ради здійснити заходи щодо реєстрації Положення про фінансовий відділ Борзнянської міської ради у новій редакції згідно чинного законодавства.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій, комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту.

 

Міський голова Лариса ОСАДЧУК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням п’ятої сесії восьмого скликання
Борзнянської міської ради Чернігівської області
№ 3-5/8 від 29 січня 2021 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

 

про фінансовий відділ

Борзнянської міської ради

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Борзна

2021 р.

 

 

1. Загальні положення

 Фінансовий відділ Борзнянської міської ради Чернігівської області (далі – Фінансовий відділ) є виконавчим органом Борзнянської міської ради Чернігівської області, утворюється радою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Фінансовий відділ є підзвітним, підконтрольним міській раді, її виконавчому комітету, міському голові, а з питань здійснення делегованих йому повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади, а також підзвітний та підконтрольний Департаменту фінансів обласної державної адміністрації, Міністерству фінансів України.

У своїй діяльності фінансовий відділ керується Конституцією України, законами України, Бюджетним кодексом України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, наказами Міністерства фінансів України, наказами та інструкціями Державної казначейської служби України, рішеннями міської ради, розпорядженнями міського голови, а також цим Положенням.

Фінансовий відділ є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України. У межах своїх повноважень має право укладати від свого імені угоди з юридичними та фізичними особами, мати майнові та немайнові права, нести зобов’язання.

Фінансовий відділ має печатку із зображенням Державного Герба України та власним найменуванням, власні бланки, штампи та інші атрибути юридичної особи.

Повне найменування відділу: фінансовий відділ Борзнянської міської ради.

Скорочене найменування відділу: фінансовий відділ

Юридична адреса відділу: 16400, Чернігівська обл., Борзнянський район, м. Борзна, вулиця Пантелеймона Куліша, 104.

 

2. Основні завдання фінансового відділу

Фінансовий відділ утворено для здійснення організаційно-функціональних повноважень у фінансовій сфері з метою забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку громади, ефективного використання її фінансових ресурсів.

Основними завданнями фінансового відділу є:

  • забезпечення реалізації державної бюджетної політики на території Борзнянської міської територіальної громади Чернігівської області (далі – міської ради);
  • проведення разом з іншими виконавчими органами міської ради, структурними підрозділами ради аналізу фінансово-економічного стану територіальної громади, перспектив її подальшого розвитку;
  • розроблення в установленому порядку проекту міського бюджету та його прогнозу на середньостроковий період і подання їх на попередній розгляд та схвалення виконавчому комітет у ради;
  • складання та виконання в установленому порядку розпису міського бюджету;
  • забезпечення ефективного і цільового використання бюджетних коштів;
  • розробка пропозицій щодо удосконалення методів фінансового і бюджетного планування та здійснення витрат;
  • здійснення загальної організації та управління виконанням міського бюджету, координація в межах своєї компетенції діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету;
  • представлення прогнозу бюджету та проекту рішення про бюджет міської ради, схвалених виконавчим комітетом, на засіданнях постійних комісій та пленарних засіданнях міської ради;
  • здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства на усіх стадіях бюджетного процесу:
  •  здійснення у встановленому законом порядку фінансування видатків міського бюджету;
  • об’єднання на договірних засадах коштів місцевого бюджету громади та інших місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування комунальних підприємств, установ, організацій, вирішення інших питань, що стосуються спільних інтересів громад;
  • здійснення відповідно до законодавства контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до міського бюджету.

3. Фінансовий відділ відповідно до покладених на нього завдань:

  • забезпечує реалізацію державної бюджетної політики в межах відповідної територіальної громади;
  • організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства фінансів України та здійснення контролю за їх реалізацією;
  • забезпечує у межах своїх повноважень захист праві законних інтересів фізичних та юридичних осіб;
  • готує пропозиції щодо фінансового забезпечення заходів соціально-економічного розвитку територіальної громади;
  • бере участь у розробленні балансу фінансових ресурсів міської ради, аналізує соціально - економічні показники розвитку територіальної громади та враховує їх під час складання проекту та прогнозу міського бюджету;
  • вносить пропозиції щодо проекту міського бюджету;
  • бере участь у:

1) підготовці заходів щодо розвитку територіальної громади та регіонального розвитку;

2) погодженні проєктів нормативно-правових актів, розроблених іншими виконавчими органами та структурними підрозділами міської ради;

3) розробленні проєктів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші виконавчі органи та структурні підрозділи міської ради;

4) підготовці пропозицій стосовно доцільності запровадження місцевих податків, зборів, пільг;

5) розробленні проєктів розпоряджень голови міської ради;

  • аналізує соціально-економічні показники розвитку територіальної громади та враховує їх під час складання проекту міського бюджету;
  • забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;
  • розробляє і доводить до відома головних розпорядників бюджетних коштів міського бюджету інструкції з підготовки бюджетних пропозицій до прогнозу міського бюджету;
  • проводить під час складання і розгляду прогнозу міського бюджету аналіз бюджетних пропозицій, поданих головним розпорядником бюджетних коштів;
  • приймає рішення про включення бюджетної пропозиції до прогнозу міського бюджету;
  • розробляє і доводить до відома головних розпорядників бюджетних коштів міського бюджету інструкції з підготовки бюджетних запитів;
  • визначає порядок та строки розроблення бюджетних запитів головними розпорядниками бюджетних коштів;
  • проводить під час складання і розгляду проєкту міського бюджету аналіз бюджетних запитів, поданих головним розпорядником бюджетних коштів, щодо його відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання бюджетних коштів;
  • приймає рішення про включення бюджетного запиту до пропозицій до проєкту міського бюджету;
  • бере участь у підготовці звітів міського голови;
  • готує самостійно або разом з іншими виконавчими органами та структурними підрозділами ради інформаційні та аналітичні матеріали для подання їх міському голові;
  • розробляє порядок складання і виконання розпису міського бюджету;
  • складає і затверджує розпис міського бюджету, вносить в установленому порядку зміни до нього, забезпечує протягом бюджетного періоду відповідність розпису міського бюджету встановленим бюджетним призначенням; якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято рішення про міський бюджет складає та затверджує тимчасовий розпис міського бюджету з обмеженнями, встановленими Бюджетним кодексом України;
  • складає та затверджує паспорти по бюджетних програмах, виконання яких безпосередньо забезпечує фінансовий відділ;
  • погоджує паспорти бюджетних програм головних розпорядників коштів міського бюджету;
  • здійснює розподіл та перерахування коштів з рахунків міського бюджету головним розпорядникам бюджетних коштів та іншим бюджетам відповідно до вимог чинного законодавства;
  • перевіряє правильність складення і затвердження кошторисів та планів використання коштів установами та організаціями, які фінансуються з міського бюджету;
  • проводить експертизи міських програм стосовно забезпеченості їх фінансовими ресурсами;
  • здійснює за участю органів, що контролюють справляння надходжень до бюджету, прогнозування та аналіз надходження доходів до міського бюджету, вносить пропозиції щодо заходів з мобілізації додаткових надходжень до нього;
  • організовує виконання міського бюджету, забезпечує разом з територіальними органами Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України, іншими структурними підрозділами ради надходження доходів до міського бюджету та вживає заходів щодо ефективного витрачання бюджетних коштів;
  • готує і подає міському голові офіційний висновок про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду міського бюджету, про обсяг залишків коштів загального та спеціального (крім власних надходжень) фондів міського бюджету для прийняття рішення про внесення змін до міського бюджету;
  • за рішенням міської ради розміщує тимчасово вільні кошти міського бюджету на вкладних (депозитних) рахунках банків;
  • аналізує бюджетну та фінансову звітність про виконання міського бюджету та інших фінансових звітів, поданих територіальними органами Державної казначейської служби України;
  • інформує міського голову про стан виконання міського бюджету за кожний звітний період і подає на розгляд міської ради річний та квартальний звіти про виконання міського бюджету;
  • розглядає звернення щодо виділення коштів із резервного фонду міського бюджету та готує пропозиції щодо прийняття відповідних рішень;
  • розглядає у встановленому законодавством порядку звернення громадян, підприємств, установ і організацій;
  • опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів міської ради;
  • погоджує висновки та подання контролюючих органів щодо повернення помилково чи надміру зарахованих коштів з міського бюджету;
  • погоджує рішення Державної податкової служби щодо надання розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань або податкового боргу за місцевими податками та зборами;
  • опрацьовує висновки постійних комісій міської ради;
  • готує(бере участь у підготовці) проєкти угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;
  • здійснює контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу;
  • застосовує попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства;
  • приймає рішення про застосування визначених Бюджетним кодексом України заходіввпливудоучасниківбюджетногопроцесузапорушеннябюджетногозаконодавства у межах встановлених повноважень, на підставі протоколу про порушення бюджетного законодавства або акту ревізії та доданих до них матеріалів, зокрема:
  • зупинення операцій з бюджетними коштами;
  • призупинення бюджетних асигнувань;
  • зменшення бюджетних асигнувань;
  • повернення бюджетних коштів до бюджету;
  • безспірне вилучення коштів з бюджету;
    • забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є фінансовий відділ;
    • постійно інформує населення про  стан здійснення  визначених законом повноважень;
    • за потреби готує документи на отримання позики в територіальному відділенні Державної казначейської служби України з єдиного казначейського рахунку для покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків;
    • здійснює аналіз виконання дохідної частини бюджету;
    •  здійснює організацію та проведення роботи з планування і прогнозування доходів бюджету громади;
    • здійснює підготовку матеріалів, зведених аналітичних таблиць і розрахунків щодо доходів бюджету, здійснює моніторинг виконання бюджету громади за доходами, розробляє пропозиції щодо вишукування додаткових джерел наповнення бюджету, збирає та узагальнює інформацію про надходження податків та зборів до бюджету громади, у тому числі в розрізі платників;
    • організовує роботу з укомплектування, зберігання, ведення обліку та використання архівних документів;
    • забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
    • бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);
    • забезпечує захист персональних даних;
    • забезпечує створення належних виробничих та соціально-побутових умов для працівників фінансового відділу;
    • здійснює інші передбачені законом повноваження.

4. Фінансовий відділ має право:

  • одержувати в установленому законодавством порядку від інших виконавчих органів, структурних підрозділів ради, територіальних органів Державної казначейської служби України, Державної податкової служби України, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб документи, матеріали та інформацію з питань, що виникають під час складання, розгляду, затвердження і виконання бюджету та звітування про його виконання;
  • залучати фахівців інших виконавчих органів, структурних підрозділів ради, підприємств, установ та організацій, об’єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до компетенції фінансового відділу;
  • користуватися в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
  • скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до компетенції фінансового відділу;
  • контролювати виконання власних наказів та порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у невиконання наказів відділу;
  • фінансовий відділ користується також іншими правами, передбаченими для виконавчого органу ради громади відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших норм чинного законодавства України.

5. Взаємодія фінансового відділу з іншими органами та структурами

 Фінансовий відділ в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими виконавчими органами міської ради, структурними підрозділами й апаратом ради, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

6. Керівництво фінансового відділу

Фінансовий відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Начальник відділу безпосередньо підпорядкований міському голові.

Начальник фінансового відділу:

  • здійснює керівництво діяльністю фінансового відділу, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці в фінансовому відділі;
  • подає на розгляд ради зміни до Положення про фінансовий відділ;
  • затверджує посадові інструкції працівників фінансового відділу та розподіляє обов’язки між ними;
  • планує роботу фінансового відділу;
  • затверджує розпис доходів і видатків міського бюджету на рік і тимчасовий розпис на відповідний період, забезпечує відповідність розпису міського бюджету встановленим бюджетним призначенням;
  • вживає заходів щодо вдосконалення організації та підвищення ефективності роботи фінансового відділу;
  • звітує перед міським головою про виконання покладених на Фінансовий відділ завдань та затверджених планів роботи;
  • представляє інтереси фінансового відділу у взаємовідносинах з іншими виконавчими органами міської ради, структурними підрозділами міської ради, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями;
  • видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням;
  • подає на затвердження міському голові проєкти кошторису та штатного розпису фінансового відділу в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;
  • розпоряджається коштами у межах кошторису фінансового відділу;
  • організовуєроботузпідвищеннярівняпрофесійноїкомпетентностіпосадових осіб фінансового відділу;
  • здійснює у порядку, передбаченому законодавством, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників фінансового відділу;
  • встановлює надбавки та розмір преміювання працівникам фінансового відділу;
  • приймаєнароботутазвільняєзроботиупорядку,передбаченомузаконодавством про працю, посадових осіб місцевого самоврядування та інших працівників фінансового відділу;
  • проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень фінансового відділу;
  • забезпечує       дотримання працівниками фінансового відділу внутрішнього службового і трудового розпорядку та виконавської дисципліни;
  • здійснює інші повноваження, визначені законом.

У разі тимчасової відсутності начальника фінансового відділу виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста цього відділу.

7. Права та обов’язки працівників фінансового відділу

 Працівники фінансового відділу мають право:

  • користуватися правами та свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією України та законами України;
  • на повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників та громадян;
  • на своєчасну оплату праці залежно від займаної посади, якості, досвіду, та стажу роботи;
  • на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;
  • на соціальний та правовий захист;
  • брати участь у розгляді питань і прийнятті рішень у межах своїх повноважень;
  • вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою;
  • користуватися іншими правами відповідно до чинного законодавства України.

Працівники відділу зобов’язані:

  • дотримуватись Конституції України, законів та інших актів законодавства України;
  • працювати чесно та сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження, накази, доручення керівництва, використовувати увесь робочий час для продуктивної праці, додержуватись трудової дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитись до майна громади;
  • вживати заходів для негайного усунення причин та умов, перешкоджають або ускладнюють виконання функціональних обов’язків;
  • утримувати своє робоче місце в чистоті, дотримуватись установленого порядку зберігання матеріальних цінностей, документів, оргтехніки, здійснювати економію енергетичних ресурсів, додержуватися чистоти в приміщені адміністративної будівлі;
  • постійно вдосконалювати організацію своєї роботи, підвищувати професійну кваліфікацію;
  • проявляти ініціативність, творчість у роботі;
  • дотримуватись обмежень, передбачених законодавством, щодо служби в органах місцевого самоврядування;
  • працівники виконують й інші обов’язки відповідно чинного законодавства.

 Посадовим особам органу місцевого самоврядування забороняється:

  • брати участь у діях, що суперечать національним інтересам України;
  • вчиняти дії, що можуть бути розцінені як використання службового становища в корисних цілях, а також дії, які відповідно чинного законодавства вважаються корупційними;
  • приймати дарунки чи послуги від фізичних або юридичних осіб, які пов’язані із службовою діяльністю;
  • брати участь у страйках.

 8. Заключні положення

Накази начальника фінансового відділу, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані рішеннями міської ради та розпорядженням міського голови.

Фінансовий відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.

Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників фінансового відділу визначаються в межах відповідних бюджетних призначень у встановленому законодавством порядку.

Штатний розпис та кошторис фінансового відділу затверджуються в установленому законодавством порядку.

Ліквідація та реорганізація фінансового відділу здійснюється за рішенням сесії міської ради у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Фінансовий відділ володіє і користується майном, що знаходиться в його оперативному управлінні. Розпорядження майном здійснюється відповідно до чинного законодавства.


 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь