Рішення виконавчого комітету №12 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами, уповноваженими на те виконавчим комітетом Борзнянської міської ради»
Скликання: | - |
Сесія: | - |
Тип документу: | Рішення виконавчого комітету |
Дата: | 10.02.2021 |
Номер документу: | 12 |
Назва документу: | Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами, уповноваженими на те виконавчим комітетом Борзнянської міської ради |
Прикріплені файли: |
УКРАЇНА
БОРЗНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
10 лютого 2021 року |
№ 12 |
м. Борзна |
|
Про затвердження Інструкції з оформлення
матеріалів про адміністративні правопорушення
посадовими особами, уповноваженими на те
виконавчим комітетом Борзнянської міської ради
З метою забезпечення належного виконання функцій органів місцевого самоврядування у сфері притягнення до адміністративної відповідальності, відповідно до 2 ч. 1 ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись статтею 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою дотримання законності при оформленні матеріалів про адміністративні правопорушення уповноваженими на те посадовими особами, виконавчий комітет міської ради В И Р І Ш И В:
1.Затвердити Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами, уповноваженими на те виконавчим комітетом Борзнянської міської ради (додається).
2.Посадовим особам, уповноваженим на складання адміністративних протоколів, при оформленні матеріалів про адміністративні правопорушення керуватись Кодексом України про адміністративні правопорушення та затвердженою Інструкцією.
3.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Коросташовця С.М.
Міський голова |
Лариса ОСАДЧУК |
|
Додаток до рішення виконавчого комітету |
І Н С Т Р У К Ц І Я
з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами, уповноваженими на те виконавчим комітетом Борзнянської міської ради
1. Загальні положення
1.1.Інструкція з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами, уповноваженими на те виконавчим комітетом Борзнянської міської ради (далі - Інструкція) визначає порядок оформлення та обліку матеріалів про адміністративні правопорушення відповідними посадовими особами Борзнянської міської ради та її виконавчого комітету, а також комунальних підприємств міста.
1.2.Порядок провадження у справах про адміністративні порушення визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) та цією Інструкцією.
1.3.Складати протоколи про адміністративні правопорушення мають право посадові особи, яким рішенням виконавчого комітету Борзнянської міської ради надано повноваження на складання протоколів про адміністративні правопорушення за статтями КУпАП.
2. Порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення
2.1.При вчиненні громадянами правопорушення уповноважені посадові особи згідно зі статтями 254, 255 КУпАП складають протокол про адміністративне правопорушення (далі – Протокол), за формою, що додається (додаток 1 до Інструкції).
Бланки протоколів виготовляються типографським способом.
Пронумеровані подвійні бланки протоколів видаються уповноваженим особам секретарем адміністративної комісії, про що робиться запис в журналі видачі бланків протоколів про адміністративні правопорушення (додаток 2 до інструкції).
Кожний бланк протоколу має серію і унікальний номер. Номер складається з 3 (трьох) арабських цифр.
Бланк протоколу може мати одну з наступних серій:
серія «МС» - для використання посадовими особами місцевого самоврядування.
серія «КП» - для використання уповноваженими особами підприємств, що перебувають у комунальній власності міста.
Про кількість виданих протоколів секретарем адміністративної комісії робиться запис у журналі видачі бланків протоколів про адміністративне правопорушення із зазначенням реквізитів письмового запиту.
2.2.Реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком українською мовою.
2.3.Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, відносно якої він складений.
2.4.При вчиненні однією посадовою чи фізичною особою двох або більше адміністративних правопорушень протокол про вчинення адміністративного правопорушення складається за кожне правопорушення окремо.
2.5.Якщо правопорушення вчинено кількома особами, то протокол про адміністративне правопорушення складається на кожну особу окремо.
2.6.Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
2.7.При складанні протоколу вказується частина статті та стаття КУпАП, згідно з якою наступає адміністративна відповідальність за вчинене правопорушення. Зазначається число, місяць і рік складання протоколу, а також назва населеного пункту, де він складений. Вказується посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка склала протокол.
2.8.У розділі відомостей про особу, яка вчинила правопорушення, зазначається: повністю (без скорочень) її прізвище, ім’я та по батькові; дата і місце народження, громадянство; найменування підприємства, установи, організації, де працює або навчається особа, та її посада. Якщо особа, яка вчинила правопорушення, не працює, то про це робиться відповідний запис; фактичне місце проживання особи на час вчинення правопорушення та місце її реєстрації; якщо особа притягується до адміністративної відповідальності повторно протягом року, про що зазначається в протоколі зі слів особи; серія, номер, дата видачі й найменування органу, що видав паспорт або інший документ, що посвідчує особу (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо).
2.9.При викладенні обставин правопорушення вказується число, місяць, рік, час його скоєння, місце вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії вчинила особа, яка притягається до адміністративної відповідальності; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
2.10.До протоколу також вносяться прізвища, ім'я та по батькові свідків правопорушення (у разі їх виявлення), адреса, а також ставляться підписи свідків.
2.11.Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються її права та обов’язки, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП. На знак обізнаності з вищевказаним особа ставить у протоколі свій підпис, а у разі відмови ставити підпис - про це робиться відповідна відмітка.
2.12.Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право дати письмове пояснення по суті скоєного правопорушення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, які записуються в протокол або викладаються на окремому аркуші, про що до протоколу вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояснення та/або зауваження. Також вона може робити заяви і клопотати по суті складання протоколу та розгляду справи.
2.13.Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Остання має право письмово викласти мотиви своєї відмови від підписання протоколу. При наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
2.14.У разі відмови особи від надання пояснення або підписання протоколу про це робиться запис посадовою особою, яка складає протокол, що підтверджується підписами свідків.
2.15.До протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення (фото, заяви, пояснення правопорушників, потерпілих, свідків правопорушення тощо). Кожний документ має свої реквізити (дату, адресу, назву, підпис, штампи, печатки тощо) і повинен відповідати своєму призначенню, містити достовірну інформацію, відповідати вимогам законодавства.
2.15.Другий екземпляр протоколу вручається особі під підпис. У разі відмови особи від отримання другого екземпляра протоколу про це робиться відповідний запис у протоколі, що має бути підтверджено підписами свідків. У цьому разі другий екземпляр протоколу надсилається особі, стосовно якої він складений, рекомендованим листом разом з доданими до нього матеріалами.
3. Розгляд справ про адміністративне правопорушення
3.1.Матеріали про адміністративне правопорушення передаються (надсилаються) адміністративній комісії при виконавчому комітеті Борзнянської міської ради у строк не пізніше 3 (трьох) робочих днів після складання протоколу.
3.2.Матеріали справи про адміністративне правопорушення направляються до адміністративної комісії через секретаря комісії з обов’язковим реєструванням протоколу у журналі реєстрації справ про адміністративні правопорушення (додаток 3 до Інструкції) та відміткою про дату надходження на другому примірнику супровідного листа.
3.3. Секретар адміністративної комісії розглядає отримані матеріали про адміністративне правопорушення і вирішує такі питання:
1) чи належать до компетенції адміністративної комісії розгляд цієї справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
3.4.У разі виявлення секретарем адміністративної комісії у матеріалах про адміністративне правопорушення відсутності необхідних для провадження відомостей матеріали повертаються на доопрацювання уповноваженій особі, що склала протокол. Термін доопрацювання не може перевищувати 15 (п’ятнадцяти) діб.
3.5.Секретар адміністративної комісії, розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, в тому числі після доопрацювання, і встановивши, що вони відповідають усім необхідним вимогам, заводить справу про адміністративне правопорушення і направляє її до адміністративної комісії для розгляду по суті і прийняття рішення.
3.6.Порядок подальшого провадження у справі про адміністративне правопорушення регулюється Кодексом України про адміністративне правопорушення.
Керуюча справами – секретар виконавчого комітету |
Альона ВОЛКОВИЦЬКА |