ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА:

Борзнянська міська рада взяла участь у конкурсі проєктних заявок, що був оголошений Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України у рамках Програми з відновлення України, що реалізується за фінансування Європейського інвестиційного банку та спрямована на відновлення об’єктів соціальної та критичної інфраструктури у громадах.
За результатами конкурсу та завдяки очікуваним позитивним соціальним наслідкам, проєкт відновлення школи в м. Борзна потрапив у список з понад 130 відібраних до реалізації проєктів. Передбачається, що реалізація даного проєкту призведе не лише до покращення умов навчання дітей громади та роботи персоналу закладу, а й в цілому сприятиме забезпеченню фінансово-економічної сталості громади.
Реалізація проєкту має на меті створення безпечних та комфортних умов навчання та перебування на території закладу всіх учасників освітнього процесу, зокрема встановлення протипожежної сигналізації по всій будівлі школи, виконання блискавкозахисту покрівлі, благоустрій та освітлення території; поліпшення інклюзивності школи та надання доступу до неї маломобільним групам населення. Це є актуальним, оскільки у 8 інклюзивних класах школи навчається 10 дітей з особливими освітніми потребами.
Також під час капітального ремонту планується використання сучасних конструктивних рішень при будівництві, що збільшить енергоефективність будівлі та зменшить витрати на її утримання для громади.
У підвальному приміщенні школи функціонує протирадіаційне укриття, розраховане на 1200 місць, у якому планується ремонт (облаштування пандусів, санблоку, пожежна сигналізація). Отже, завдяки реалізації проєкту будуть створені безпечні умови перебування під час повітряних тривог не лише для учнів та персоналу Борзнянської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Христини Алчевської, а й гімназії ім. П. Куліша, яка розташована неподалік.
Загальна кошторисна вартість капітального ремонту Борзнянської ЗОШ складає – 67 981 196,40 грн. Для забезпечення належної якості робіт та прозорості використання коштів на конкурсній основі буде залучено незалежного інженера технічного нагляду, послуги якого оплачуються додатково. Кошти на фінансування ремонтних робіт та послуг технічного нагляду виділяються Європейським інвестиційним банком. Передбачається співфінансування проєкту за рахунок місцевого бюджету у розмірі 20% ПДВ та витрат на конвертацію валюти, авторський нагляд.
Наразі за проєктом тривають конкурсні торги відповідно до чинного законодавства України та спеціальних процедур Європейського інвестиційного банку.
Про хід реалізації проєкту буде повідомлятися на офіційному сайті Борзнянської міської ради.

Довідково
Програма з відновлення України (ПВУ) – багатосекторна позика від Європейського інвестиційного банку на загальну суму 340 млн. євро, спрямована на відновлення критичної інфраструктури та об’єктів, що мають важливе соціальне значення: навчальних закладів, медичних установ, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Програма впроваджується на території 10 областей України, що зазнали негативного впливу збройної агресії російської федерації. Метою ПВУ є забезпечення гідних умов життя для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та приймаючих громад. Реалізація ПВУ розпочалася у 2022 році на підставі Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком від 09.12.2020 р.
У межах ПВУ планується реалізувати понад 150 проектів з реконструкції, ремонту та будівництва об’єктів інфраструктури, які забезпечуватимуть доступ мешканців до базових соціальних послуг та сприятимуть покращенню умов життя в громадах. Відповідальним за реалізацію Програми є Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, а замовниками проєктів виступають місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування. Кошти на реалізацію проєктів мають цільове призначення, надходять до місцевих бюджетів на безповоротній основі у формі субвенції зі спеціального фонду Державного бюджету України. Технічну підтримку, консультативний супровід реалізації проєктів та контроль за виконанням робіт і використанням коштів здійснюється Програмою розвитку ООН в Україні.