Борзнянська територіальна громада
Чернігівська область

Інформація щодо коронавірусу

Хто і як може викликати мобільну бригаду з вакцинації від COVID-19

Для вільного доступу до вакцинації всіх без винятку в області, як і по всій Україні функціонують мобільні бригади.
Вони працюють там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим. Забезпечують щеплення маломобільного населення та організовані колективи з понад 100 працівниками, охочими вакцинуватися.

Як викликати мобільну бригаду додому?
У випадку, коли людина за станом здоров’я не може самостійно пересуватися, необхідно залишити заявку на приїзд мобільної бригади додому за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 чи через сімейного лікаря.
Після реєстрації заявки регіональні координатори з вакцинації вносять адресу до графіку виїздів та сповіщають про дату та час приїзду.
Прибуває мобільна бригада, коли збереться достатня кількість охочих вакцинуватися.

Як записати робочий колектив на щеплення мобільною бригадою?
Якщо в колективі зібралося понад 100 працівників, охочих вакцинуватися, то відповідальний за підготовку та організацію процесу щеплення може звернутися із заявкою на виїзд бригади до Управління охорони здоров’я облдержадміністрації за телефонами 095-27-88-608 та 067-46-25-013 або до контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.

Як викликати мобільну бригаду до громади?
Зібрати список охочих вакцинуватися та запросити до себе мобільну бригаду можуть також представники окремих громад, в яких немає пунктів чи центрів вакцинації від COVID-19. А також ті ТГ, де показник охоплення щепленнями людей віком від 60 нижчий за 30% (таких громад в області – 12).
Представники громади мають звернутися або до місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги, або до Управління охорони здоров’я облдержадміністрації (095-27-88-608 та 067-46-25-013). Далі заявку передають регіональним координаторам з вакцинації. Ті, в свою чергу, сконтактують із представниками ТГ, щоб домовитися, коли і в якому форматі відбудеться вакцинація мешканців.
Якщо в громаді багато літніх людей, яким важко пересуватися, мобільна бригада вакцинуватиме їх вдома.
З графіком роботи мобільної бригади по вакцинації населення віком від 60 років у найближчі дні (до 30 січня включно) можна ознайомитися за посиланням.

Яку вакцину використовують?
Мобільні бригади використовують для щеплення будь-яку наявну вакцину від COVID-19.
Проте для вакцинації окремих маломобільних громадян можна використовувати лише вакцини в однодозних флаконах. В Україні такою вакциною є CoronaVac від Sinovac Biotech.
Цю ж вакцину можна використовувати і для бустерної дози, якщо перші два щеплення зроблені саме нею.
Нагадуємо, що в області працює 26 мобільних бригад, з яких 24 – на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги та 2 – на базі Територіального медичного об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернігівській області.

 

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України
та Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації


В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років (Наказ МОЗ України № 65 від 06.01.2022 р.). Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Для чого вводять бустерну дозу вакцини

  • Дослідження показують, що з плином часу ефективність усіх вакцин від COVID-19 поступово знижується. Крім того, на ефективність вакцин впливає і поява нових мутованих штамів коронавірусу, як-от «Омікрон».
  • Введення бустерної дози дозволяє поновити ефективність вакцин проти симптоматичного захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби. Найкращі результати демонструють бустерні дози мРНК-вакцинами після щеплення двома дозами вакцин інших типів.
  • Так, згідно з препринтом нерецензованого британського дослідження, ефективність двох доз вакцини проти варіанту «Омікрон» швидко знижується. Вже через 15 тижнів після другої дози ефективність вакцини Comirnaty/Pfizer проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом «Омікрон», оцінюють у 34-37%. Після бустерної дози вакциною Pfizer, вона збільшилася до 71,4% для тих, хто попередньо отримав 2 дози AstraZeneca, та до 75,5% для тих, хто вже отримав 2 дози Pfizer.
  • Жовтневе чилійське дослідження показало, що введення третьої дози вакцини AstraZeneca або Pfizer після двох доз вакцини CoronaVac/Sinovac дає кращий захист від інфікування та госпіталізації внаслідок COVID-19 ніж три дози вакцини CoronaVac.
  • З огляду на дані цих та інших досліджень в Україні було рекомендовано вводити бустерну дозу вакцин людям старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому.
  • Водночас дуже важливо, щоб якомога більше невакцинованих українців, особливо з груп ризику, отримали базовий захист, який дають дві дози антиковідних вакцин. Це критично необхідно для літніх людей та людей із супутніми хворобами, адже в разі інфікування, повний курс щеплення допоможе зберегти їхні життя.

Ефективність та безпечність змішаних схеми вакцинації проти COVID-19
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, за такими схемами:

  • перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer
  • перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer
  • перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer
  • перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer

Дослідження, здійснені в Канаді, Великій Британії, Іспанії, Данії, Швеції, Фінляндії, Чілі та інших країнах показують, що поєднання вакцин за новими схемами є безпечними та подекуди збільшують їхню ефективності у порівнянні зі схемами, в яких використано вакцини одного типу.
За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Як отримати бустерну дозу
Для отримання бустерної дози можна прийти на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від COVID-19.


Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Шановні керівники підприємств, установ, організацій та підприємці!

Експерти прогнозують черговий локдаун на кінець осені: причиною може стати сплеск захворюваності на Covid-19. Відтак Уряду доведеться запровадити карантин, в тому числі й через поширення більш заразного штаму «Дельта».

Українці вже знають і що таке «карантин вихідного дня», і що таке «жорсткі карантинні обмеження». Не варто тішити себе ілюзіями, що наступний локдаун омине Україну. Це лише питання часу. Однак цей карантин може і повинен бути іншим. Адже з’явився новий визначальний чинник – вакцинація.

Тож для компаній є простий і легальний спосіб уникнути карантинних обмежень. Якщо Ви хочете, щоб ваші працівники були здоровими, а бізнес працював під час локдауну — необхідно зробити дві прості речі.

По-перше, переконати працівників, що вакцинація проти Covid-19 працює. І вона допоможе сформувати імунітет від вірусу, що зменшить ризик передачі хвороби та забезпечить захист від її важкого перебігу (дізнавайтеся більше на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/).

По-друге, — організувати групову вакцинацію свого колективу. Медична бригада приїде на ваше підприємство у зручний для вас час. Для цього зателефонуйте за номером 067-462-50-13 або 095-278-86-08 (з 09:00 год. до 17:00 год. в робочі дні) і домовтесь про щеплення.

Організуйте в офісі, конференц-центрі, на виставці, в ресторані чи навчальному закладі процедуру перевірки вакцинальних сертифікатів. Нагадаємо, що самі сертифікати вже реалізовані через сервіс Дія.

Не забувайте користуватися захисними масками та дезінфекторами! Частіше мийте руки та тримайте дистанцію понад півтора метра.


Фото без опису

КНП «Борзнянський ЦПМСД» інформує, що з 21 липня зробити щеплення від COVID-19 можуть всі бажаючі віком від 18 років в пунктах щеплень, які працюють в лікарських амбулаторіях м. Борзна, с. Ядути, с. Шаповалівка, с. Комарівка, с. Плиски, с. Нові Млини, с. Головеньки, с. Хороше Озеро.

Щеплення проводяться безпечною та ефективною однодозною вакциною CoronaVac/SinoVac. У теперішній ситуації, коли на Україну наближається чергова хвиля агресивного штаму коронавірусу «Дельта», з вакцинацією не варто зволікати. Для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, медичного працівника фельдшерського пункту або записатись на щеплення за телефоном реєстратури: 39-961.

Пам’ятайте – жодна людина не має права наражати на небезпеку як себе, так і своїх близьких та оточуючих.

Лише вакцинація здатна вберегти людину як від захворювання, так і від найнебезпечніших ускладнень хвороби.


Оперативна інформація щодо протидії поширенню
коронавірусної інфекції

 

 

Розпорядження № 83 від 03 квітня 2020 року «Щодо обмежень під час карантину»


Розпорядження № 72/1 від 25 березня 2020 року «Про встановлення заходів суб’єктам господарювання у сфері торгівлі»


Розпорядження № 12 від 23 березня 2020 року «Про тимчасовий захід на період карантину по міській раді»


Розпорядження № 69 від 18 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території Борзнянської ОТГ гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»


Рішення виконкому № 20 від 17 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території Борзнянської ОТГ гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь