Місцеві бюджети Чернігівщини за п’ять місяців поточного року отримали близько 2,4 млрд гривень

Дата: 25.06.2020 10:03

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у січні-травні 2020 року надійшло 2370,6 млн грн від сплати податків і зборів. Приріст до відповідного періоду минулого року склав 5,3 відс. (+118,4 млн гривень).

Найбільшу частку у загальній сумі сплачених податків (63,4%) займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 1503,9 млн грн, з них до обласного бюджету спрямовано 300,8 млн грн, решту – до бюджетів об’єднаних територіальних громад та районів.

Податку на майно (за земельні ділянки, житлову та нежитлову нерухомість, а також автомобілі преміум-класу) забезпечено 311,6 млн грн (13,1% доходів бюджетів територіальних громад). Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 362,5 млн гривень (15,3% загальної суми).

Частина решти податків і зборів становить 8,2 % обсягу надходжень: податку на прибуток сплачено 25,5 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 73,2 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та пального – 70,5 млн грн, плати за ліцензії на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 7,3 млн грн, екологічного податку – 10,4 млн гривень.

Більше, ніж четверту частину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечили установи сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (26,3% загальної суми або 623,7 млн грн). Також, у значних розмірах сплачено податки представниками галузі сільського господарства (19% або 450,7 млн грн), промисловості (14,7 % або 348 млн грн).

Від суб’єктів господарювання, що працюють у сфері торгівлі та громадського харчування, надійшло 180,8 млн грн (7,6% доходів місцевих бюджетів), транспорту – 119,8 млн грн (5,1%), галузі лісового господарства – 75,4 млн грн (3,2%), будівництва – 36,3 млн грн (1,5%).

Сектор комунікацій
Головного управління ДПС у Чернігівській області