Закон №466-ІХ: Що змінилося по акцизному податку?

Дата: 14.08.2020 15:30

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує платників податків щодо змін, передбачених Законом №466-ІХ, що удосконалює податкове законодавство.

Знайомимось зі змінами щодо акцизного податку, які внесені цим законом:

- приводяться норми Кодексу у відповідність до Закону України «Про ринок електричної енергії» в частині:

виключення з переліку платників акцизного податку оптового постачальника електричної енергії;

уточнення визначення платника акцизного податку – виробника електричної енергії;

- виключаються з об’єктів оподаткування акцизним податком операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики;

- доповнюється перелік підакцизних товарів тютюновмісним виробом для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням;

- надається визначення термінів «електронна сигарета» та «рідини, що використовуються в електронних сигаретах». Встановлено ставку акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах (3000 гривень за 1 літр), та визначено порядок їх оподаткування, також запроваджено маркування ємності (упаковки) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, марками акцизного податку.

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Чернігівській області