Борзнянська територіальна громада
Чернігівська область

На Чернігівщині лише двоє з десяти споживачів не мають боргів за газ

Дата: 17.11.2020 10:33
Кількість переглядів: 370

Фото без опису

За спожитий у вересні паливний ресурс клієнти ТОВ «Чернігівгаз Збут» розрахувалися лише на 39,5%, що на 17,4% менше ніж, за аналогічний період минулого року. Втім, криза неплатежів характерна не лише для газопостачальної галузі. За даними Асоціації постачальників енергоресурсів, рівень розрахунку за всі житлово-комунальні послуги, отримані в серпні знизився на 15%, у вересні — на 6,5%.

Зростає й загальний рівень заборгованості клієнтів компанії. Так, у порівнянні із січнем -жовтнем минулого року, кількість боржників зросла на 5% - з 282 тисяч боржників у 2019 році до 294 тисячі в поточному. Відзначається і збільшення суми протермінованих фінансових зобов’язань із 413,6 мільйона у 2019 до понад 435 мільйонів гривень у 2020 році, що на 5,33% більше минулорічного. Фактично, боргують підприємству вісім із десяти абонентів ТОВ «Чернігівгаз Збут».

«Одна з основних причин такого становища — заборона Уряду, у зв’язку з карантинними заходами, нараховувати пені та штрафи за несвоєчасну оплату отриманих послуг, а також проводити відключення побутових споживачів від газопостачання. На жаль, ініціатива законодавця покликана захистити споживача, який опинився в скрутних життєвих умовах, поставила постачальника на межу виживання. Позаяк чимала кількість абонентів сприйняла цей закон, як своєрідний дозвіл не платити за комуналку», — наголосив директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.

Фото без опису

Втім, такий підхід, вважають постачальники, піде лише на шкоду клієнтові, адже несплачені рахунки нікуди не подінуться й після карантину. Тож, розраховуватись за борговими зобов’язаннями все одно доведеться, та і стягнення протермінованих зобов’язань через суд ніхто не скасовував.

«Різниця в тому, що стягнення в примусовому порядку, через державну виконавчу службу чи приватного виконавця, обійдеться клієнту значно дорожче. Зазвичай, за рішенням суду, до основної суми боргу додаються штрафні санкції: пеня, інфляційні втрати та 3% річних (компенсація неотриманої вигоди). Окрім того, на плечі відповідача лягають і судові витрати — 210,2 гривні в разі отримання судового наказу або 2102 гривні, якщо справа слухається повноцінно», — додає Іван Луста.

Варто зазначити, що в разі невиконання судового рішення в добровільному порядку, справа передається до виконавчої служби, а це ще плюс 10%, які сплачуються на користь служби. Окремо доведеться оплатити витрати виконавчого провадження - їх вартість нараховує конкретний виконавець, залежно від комплексу проведених заходів.

Тож не варто чекати на позов чи рішення суду, тим більше, що «Чернігівгаз Збут» готовий піти назустріч клієнтам, які дійсно опинилися в складних умовах, та укладати з ними договори реструктуризації боргу.

ТОВ «Чернігівгаз Збут» — надійний та зручний постачальник газу!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь