A A A K K K
для людей із порушенням зору
Борзнянська територіальна громада
Чернігівська область

Навчання територіальної оборони в Чернігівській області

Дата: 07.05.2021 17:02
Кількість переглядів: 356

Фото без опису

В різних областях України продовжуються планові та позапланові збори резервістів збройних сил. У травні навчальні збори територіальної оборони відбудуться в Чернігівській області.

Будуть відпрацьовані навички резервістів щодо оборони об’єктів інфраструктури та органів влади, а також підтримки громадського порядку.

Крім того, буду перевірено роботу системи зв’язку всіх ланок, пунктів управління обласної та районних державних адміністрацій.

Голова ОДА за посадою очолює територіальну оборону області. Обласна державна адміністрація із залученням районних державних адміністрацій та ТГ забезпечить учасників навчальних зборів всім необхідним. Насамперед, це гідні умови базування резервістів, транспорт, харчування.

Організаційні проблеми в ході підготовки та проведення навчань будуть обов’язково виникати, головне, якісно та оперативно на них реагувати, вчасно інформувати ОДА про будь-які ускладнення.

Серед іншого, під час навчань територіальної оборони відпрацьовуватимуться питання спроможності місцевих органів влади та органів військового управління до формування загонів територіальної оборони та підготовки особового складу до виконання покладених завдань. Для цього всі державні посадові особи та військові мають спрацювати як одна команда.

Важливим етапом організаційної роботи, пов’язаної з проведенням навчань резервістів, стане формування складу. Для кожної ТГ доведена кількість громадян, яка згідно з планом має взяти участь у навчальних зборах територіальної оборони.

Досвід минулих навчань показує, що в них із задоволенням і честю беруть участь чимало патріотично налаштованих громадян. На цьому етапі ми також розраховуємо на лідерів громадської думки та керівників підприємств Чернігівщини, які є мотиваторами для резервістів.

Законодавством України передбачено надання резервістам соціальних, фінансових гарантій. Важливо врахувати, що відповідно до постанови Кабміну від 23.11.2006 № 1644, резервістам, залученим до навчань тероборони, передбачені виплати добових за кожен день перебування на зборах залежно від категорії (рядовий, сержантський, старшинський, офіцерський склад); середньомісячної заробітної плати ( в загальному підсумку за місцем роботи) працюючим військовозобов’язаним за час їхнього перебування на зборах; військовозобов’язаним, які в день призову не працюють, за весь період зборів виплачують грошове забезпечення з розрахунку мінімального прожиткового мінімуму.

Професійна армія України боронить наші кордони і щодня забезпечує безпеку всієї країни. А роль резервістів – виконання хоч і менш масштабних, але все одно дуже відповідальних завдань. Дуже важливо, щоб резервісти мали навички охорони мостів, доріг, інших об’єктів інфраструктури.

Такі збори добре пам’ятають ті, хто дорослими застав радянські часи. Про них завжди батько з гордістю переповідає дітям. Чимало мешканців Чернігівщини взяли участь у навчальних зборах територіальної оборони у 2018 році.

Всі ми хочемо, щоб в нашій країні був мир. Мир може бути тільки в тій країні, де армія сильна.

 

Довідково

Створення нової структури територіальної оборони України розпочалось наприкінці 2014 року. Всі підрозділи комплектуються резервістами та військовозобов’язаними. Підготовка особового складу частин та підрозділів територіальної оборони проводиться в рамках навчальних зборів та занять, які проводяться між навчальними зборами.

Відповідно до Закону України «Про оборону України», територіальна оборона України є системою загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період із завданнями:

  • охорони та захисту державного кордону;
  • забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного розгортання військ;
  • охорони та оборони важливих об’єктів і комунікацій;
  • боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями;
  • підтримання правового режиму воєнного стану.

Територіальну оборону на всій території України організовує Генеральний штаб Збройних Сил України, а на території областей – обласні державні адміністрації ( в межах своїх повноважень).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь