За січень – травень 2021 року платниками Чернігівщини спрямовано до бюджетів понад 7,9 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

Дата: 10.06.2021 11:25

До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-травень 2021 року платниками податків сплачено понад 5,6 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що більш як на 1,2 млрд грн або на 29,1% більше за факт надходжень відповідного періоду 2020 року та єдиного внеску більше 2,3 млрд грн (на 17,7% або на 356,3 млн. грн. більше за минулорічні).

Зокрема, до державного бюджету спрямовано близько 2,8 млрд грн, що становить 49,8% сплачених податків за цей період. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на додану вартість – понад 1,1 млрд грн (41,3%), податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 789,7 млн грн (28,3%), рентних платежів за користування природними ресурсами – 341,5 млн грн (12,2%) та податку на прибуток – 428,2 млн грн (15,3%).

Як наповнювались місцеві бюджети розповіла начальник Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк: «До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено понад 2,8 млрд гривень. Факт минулого року перевищено на 18,6% або на 440,2 млн грн, в основному за рахунок збільшення сплати по бюджетоформуючих податках: податку на доходи фізичних осіб – на 18% (+270,0 млн.грн.), податку на прибуток – на 93,8% (+24,0 млн грн), по платі за землю – на 24,5% (+70,0 млн грн) та єдиному податку з підприємницької діяльності – на 11,3% (+41,1 млн грн)».

Добровільна сплата до бюджетів усіх рівнів складає 99,1% від загальної суми податків.

Страхувальниками для перерахування до Пенсійного та інших фондів сплачено у січні-травні 2021 року більше 2,3 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Факт надходжень січня-травня поточного року перевищено на 17,7% або на 356,3 млн гривень.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Пресслужба Головного управління ДПС
у Чернігівській області