Упродовж трьох вихідних днів на водних об’єктах України загинуло 40 осіб, з них – 6 дітей!
Літня спека змушує людей активно вирушати на пляжі до водойм країни. Проте очікування радісного відпочинку не завжди виправдовуються, адже нехтування елементарними правилами безпеки нерідко призводить до трагічних наслідків – травмування або ж загибелі громадян під час купання.
Так, упродовж трьох вихідних на водних об’єктах України загинуло 40 осіб, з них – 6 дітей! Ще 23 особи врятовано.
Трагічна подія трапилася 20 червня на Київщині, де на Київському водосховищі, поблизу с. Лебедівка, Вишгородського району, під час купання потонуло 3 особи (члени однієї родини), з них — 2 дітей. Дівчинку 2017 року народження з води підняли відпочивальники та передали медикам, по дорозі до лікарні дитина померла. Пошуки ще 2 осіб — чоловіка 1985 року народження та дівчинки 2010 року народження — тривають досі.
Того ж дня на р. Кам’янка в с. Триліси, Фастівського району, Київської області, внаслідок перевертання човна 7 людей опинилися у воді. Шестеро з них вибралися на берег самостійно, а 1 особа – зникла. Згодом тіло загиблої жінки 1965 року народження було піднято з води і передано слідчо-оперативній групі поліції.
А у Волинській області 21 червня у с. Світязь, Ковельського району, на озері Світязь місцевими мешканцями було вилучено з води тіло дівчини 2005 року народження, яка потонула під час купання.
У м. Приморськ, Запорізької області, 21 червня на узбережжі Азовського моря рятувальниками на моторному човні врятовано та доставлено до берега двох осіб: громадянина 1979 року народження та громадянку 1981 року народження, яких на надувному човні віднесло на відстань близько 1200 м від берега, тож вони потребували допомоги.
Подібна подія трапилася того ж дня у Черкаській області, де на річці Дніпро, неподалік бази відпочинку «Купава Канівська», що на Канівщині, на відстані близько 1,5 км від берега на надувному матраці перебували жінка 1990 року народження з дитиною 2008 року народження. Вони не могли самостійно дістатися берега. Канівські рятувальники на моторному човні прибули на місце події й доставили потерпілих до берега.
Шановні громадяни, вкотре нагадуємо, що під час відпочинку біля водойм заборонено:
- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
- вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього;
- купатися наодинці;
- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;
- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
- вживати спиртні напої до та під час купання;
- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
- купання дітей без супроводу дорослих.
Також пам’ятайте, що надувний матрац є досить сумнівним засобом для плавання. На жаль, відпочивальники часто зволікають попередженням фахівцями Служби порятунку і використовують надувні матраци під час відпочинку на водоймах. Нерідко це призводить до трагічних наслідків, зокрема до утоплення.
У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!
Якщо ви стали свідком того, як тоне людина — одразу телефонуйте за номером 101!
Ніжинське районне управління
ГУ ДСНС України у Чернігівській області