Свято у музеї-заповіднику Пантелеймона Куліша

Дата: 07.08.2021 16:49

Говорити про видатного письменника, етнографа, поета та публіциста Пантелеймона Куліша можна дуже багато, адже наш талановитий земляк зробив надзвичайно великий вклад у розвиток української мови та літератури. Протягом свого нелегкого життя він подарував нащадкам неоціненні скарби, закарбовані у його літературному шедеврі — історичному романі «Чорна рада», багаточисленних історичних працях, перекладах творів світових майстрів слова. Пантелеймон Олександрович володів багатьма іноземними мовами, побував у різних кутках світу та серцем завжди був на рідній Чернігівщині.

Сьогодні, 7 серпня, з нагоди 202-ї річниці з Дня народження відомого письменника, поета та перекладача Пантелеймона Куліша на території обласного історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» відбулося мистецьке свято. Урочистості почалися з поминальної літургії, продовжили свято вітальні слова поважних гостей, які завітали сьогодні до музею: директор Департаменту культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай, керуюча справами Борзнянської міської ради Альона Волковицька, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Григорій Самойленко. Далі для гостей лунали українські пісні від заслужених артистів України, колективу концертних виконавців Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Володимира Гришина, Сергія Сулімовського, Вікторії Олійник. Народні пісні виконав народний аматорський фольклорно-автентичний ансамбль «Берегиня». Гарний настрій дарував і улюблений Ядутинський жіночий вокальний ансамбль «Калинонька» під керівництво Тамари Андрущенко. Ведучим свята був відомий чернігівський актор Олексій Биш. Бажаючі могли відвідати садибу, де жив останні роки Пантелеймон Куліш зі своєю дружиною Ганною Барвінок та послухати цікаву екскурсію, яку провели для гостей працівники музею.

Свято подарувало приємні враженням всім присутнім, дозволило доторкнутися до сторінок життя видатного та талановитого українського подружжя.