Борзнянська територіальна громада

Пожежі у житловому секторі країни продовжують забирати життя громадян

Дата: 18.11.2021 15:32

Кількість трагічних випадків на пожежах у житловому секторі країни продовжує лякати стабільно високими показниками.
Так, лише 15 листопада вогонь забрав життя чотирьох українців. Ще п’ятеро – отримали травми різного ступеня тяжкості.
Вогнеборці переконані, що саме власна недбалість громадян є головною причиною виникнення займань. Люди опалюють свої домівки, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, палять у приміщеннях та перенавантажують електромережу, вмикаючи обігрівачі та несправні побутові прилади. І таке недбальство щоразу підтверджується сумною статистикою.
Загалом, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 1 тис. 416 та 1 тис. 169 осіб відповідно. При цьому, із 73 тис. 890 пожеж, які трапилися від початку року, понад 24 тисячі випадків сталися саме у помешканнях громадян.
Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби «101», евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі;

Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Ніжинське районне управління
ГУ ДСНС України у Чернігівській області