27 листопада – День пам’яті жертв голодоморів

Дата: 27.11.2021 08:00

На сторінках української історії багато трагічних подій, але Голодомор 1932–1933 років став найжахливішим та найжорстокішим терором радянської влади проти свого народу. Глибока рана тих страшних подій і сьогодні пронизує пам’ять сучасних поколінь, адже за різними даними голод забрав життя від 4 до 10 млн чоловік! Україна втратила своїх кращих синів та дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію. Наскільки холодним та жорстоким повинен бути той, хто свідомо знищував свій народ, хто забирав останні крихти хліба у дітей та дорослих, хто заради своїх корисливих цілей не цінував найдорожчого – життя своїх людей. Можна засекретити архіви, замовчувати незручні питання, але стерти ті страшні події з пам’яті очевидців неможливо. За словами свідків тих страшних подій були зібрані матеріали, документи, які відтворюють ту жахливу сторінку історії нашої держави.

Дорогі земляки, вшануймо пам’ять тих, хто став невинними жертвами голодоморів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 рр. Схилімо голови в жалобі за тими, хто загинув голодною смертю, запалімо свічку пам’яті у власній оселі та у своїй душі! Ніколи знову не повинно повторитися це лихо, ніколи знову не повинні ми побачити знищення власного народу та своєї держави. Нехай Господь оберігає всіх нас та нашу Батьківщину!