Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, та підсистема «КАСАНДРА» – новий етап розвитку пробації

Дата: 17.02.2022 12:53

В Україні за підтримки Проекту ЄС «Pravo-Justice» та EDGE розроблений та уведений у тестову експлуатацію Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, і це новий етап розвитку пробації, що забезпечить перехід на електронне ведення справ клієнтів пробації.
Під Реєстром слід розуміти інформаційну систему, що містить відомості про засуджених, осіб, узятих під варту, та складається з трьох модулів (підсистем):

• інформаційно-аналітична підсистема обліку засуджених та осіб, узятих під варту;
  • підсистема електронних сервісів управління справами суб’єктів пробації;
  • підсистема електронних сервісів медичного забезпечення засуджених та осіб, узятих під варту.

До переваг роботи Реєстру можна віднести:

• передачу реєстраційних справ між підрозділами установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації;
  • формування аналітичних звітів, а також можливість формування електронних запитів/відповідей при взаємодії установ виконання покарань та уповноважених органів з питань пробації під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.

Завдяки цьому працівники установ виконання покарань швидко отримують необхідну інформацію, не чекаючи паперової відповіді від уповноважених органів з питань пробації при підготовці до звільнення засудженого.
Також до Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту включено новий інструмент з оцінювання ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення обвинуваченими або засудженими особами – підсистему «КАСАНДРА», функціями якої є оброблення великих структурованих масивів даних про історію правопорушень особи, наявності житла, освіти та роботи, матеріального становища, контролю над поведінкою та мисленням, вживання алкоголю та наркотиків, стосунків у суспільстві та інших аспектів, виходячи з індивідуального підходу до кожної особи, та використовуючи алгоритми автоматизованих висновків.

Ніжинський районний сектор № 4
філії ДУ «Центр пробації»
в Чернігівській області