29 січня – День пам’яті Героїв Крут

Дата: 29.01.2023 08:00

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби 1917-1921 років.

Зі сходом сонця 29 січня 1918 року відбувся бій під Крутами.

За різними джерелами від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за рідну країну та на кілька діб зупинили більшовицьку армію, яка насувалася на Київ, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу.

Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Згадаймо мужність молодих людей, які мріяли і боролися за сильну Українську державу. Символічно, що саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто в різні роки, та й сьогодні, відстоює інтереси українців: інтереси державності, соборності та свободи.

Слава Україні! Слава нашим Героям!