Увага! Поліція застерігає громадян від шахрайських схем, що поширені в Чернігівській області

Дата: 22.05.2023 14:55

На Чернігівщині поліція проводить профілактичне відпрацювання для інформування громадян про шахрайські схеми. Поліцейські розповсюджують серед населення інформаційні листівки, аби убезпечити громадян від найпоширеніших видів шахрайства. Кожна така листівка містить опис найбільш «популярних» шахрайських прийомів, рекомендації поліції як діяти в тій чи іншій ситуації.

1. Вашу банківську картку заблоковано
    Шахрай видає себе за співробітника банку і під різними приводами намагається дізнатися реквізити картки (номер, пароль, код). Ця інформація дасть йому можливість вкрасти ваші гроші з банківської картки. Тримайте цифри в таємниці від сторонніх очей.
  2. Передплата товару чи послуги
    Не варто робити передоплату за товар чи послугу наперед, якщо плануєте придбати товар у неперевіреного продавця. В протилежному випадку, після отримання грошей, шахрай перестане виходити на зв’язок із вами.
  3. Оформлення «грошової допомоги»
    Не довіряйте повідомленням в соцмережах та телеграм-каналах, які закликають перейти за невідомим посиланням та ввести секретні данні банківської картки нібито для оформлення «грошової допомоги».
  4. Ваш родич скоїв ДТП чи потрапив у поліцію
    Якщо незнайомець представляється поліцейським або лікарем та в телефонному режимі запевняє, що ваш родич потрапив у ДТП і терміново потребує грошей – зупиніться. Насамперед вам необхідно перевірити правдивість інформації. Подзвоніть безпосередньо до вказаного родича або на лінію 102!

Шановні громадяни, поліція закликає вас до пильності, не дайте себе ошукати!