Не провокуйте пожеж у природних екосистемах!

Дата: 13.06.2023 08:13

Останнім часом на Чернігівщині спостерігається збільшення кількості пожеж у природних екологічних системах. Необережне поводження з вогнем є основною причиною виникнення цих займань.

Так 9 червня 2023 року до 24 ДПРЧ м. Борзна надійшло повідомлення про пожежу молодих насаджень у лісі неподалік Великої Дочі. До місця пожежі оперативно прибули рятувальники з Борзни та Високого. Через 15 хвилин пожежу було локалізовано, а через 40 хвилин остаточно ліквідовано. В результаті пожежі вогнем знищено молоді насадження лісу на площі 1 га.

Шановні громадяни!

Будьте обережними з вогнем. Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в природних екосистемах, не створюйте смітники, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків. Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

Крім того, рятувальники нагадують громадянам, що відповідно до законодавства України, за випалювання рослинності або її залишків передбачені штрафні санкції від 3060 до 6120 гривень для громадян і на посадових осіб – від 15300 до 21420.

Ніжинське районне управління
ГУ ДСНС України у Чернігівській області