День пам’яті жертв голодоморів

Дата: 25.11.2023 12:26

Щорічно в четверту суботу листопада українці згадують жертв голодоморів хх століття.

Наші предки пережили три страшні голоди: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Та найбільш трагічним став Голодомор 1932-1933 років — геноцид українського народу, що здійснювався тоталітарним комуністичним режимом СРСР. За різними даними, у цей період кістлява рука голоду забрала життя багатьох мільйонів людей, переважно на селі.

Голодомор спричинила низка факторів, серед яких насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення», безжальна хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі.
Голодомор залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу. Не забуваймо про одну з найтрагічніших сторінок історій українського народу, яка забрала мільйони життів невинних людей.

Шановні жителі громади, долучіться сьогодні, 25 листопада, о 16.00 год до загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
Не забудьте в межах всеукраїнської акції “Запали свічку” засвітити вогник у своїй домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Пам’ятаємо! Єднаймось! Переможемо!