Пенсія у 2024 році

Дата: 19.12.2023 10:52

Запитуєте – відповідаємо

– Як розраховується страховий стаж для нарахування пенсії?
Страховий стаж в Україні обчислюється в місяцях. При цьому неповний місяць роботи може бути зарахований до страхового стажу в повному обсязі, якщо сума сплачених за цей місяць внесків до Пенсійного фонду не менша за мінімальний страховий внесок. Якщо з яких-небудь причин страховий внесок був сплачений у меншому розмірі, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати (розрахунок доплати проводиться співробітниками ПФУ). Без здійснення доплати страховий стаж визначається пропорційно сплаченим внескам (за встановленою законодавством формулою).

– Чи враховується безперервність стажу під час розрахунку пенсії?
На даний час безперервність стажу роботи для призначення пенсії не дає жодних пільг.

– Що робити, якщо не вистачає страхового стажу для призначення пенсії?
Згідно зі ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», наявність у людини необхідного страхового стажу дає їй право на оформлення пенсії після досягнення встановленого віку. За відсутності потрібного страхового стажу для призначення пенсії можна укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (купівлі стажу). Визначитися з кількістю відсутнього стажу допоможуть співробітники Пенсійного фонду України під час проведення попереднього розрахунку страхового стажу (за зверненням громадянина).