Дотації агровиробникам з державного бюджету у 2024 році

Дата: 18.04.2024 16:39

Міністерство аграрної політики та продовольства України згідно Постанови КМУ від 16.08.2022 № 918 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» відновлює бюджетні дотації на землю, за утримання ВРХ, кіз та овець у 2024 році.

Бюджетні кошти надаються аграріям у вигляді:

• бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності – у розмірі 4000 гривень на 1 гектар;
  • спеціальної бюджетної дотації для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, – у розмірі 7000 гривень на одну корову;
  • спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець на кожну голову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, – у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець;
  • окремої бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності на територіях, на яких завершено ведення бойових дій, та на територіях, тимчасову окупацію яких завершено, – у розмірі 8000 гривень на 1 гектар.

Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів) чи від п’яти до п’ятисот голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Однією з умов отримання бюджетних коштів є те, що відомості про отримувача мають бути внесені до Державному аграрному реєстрі (далі – ДАР).

Заявки на отримання бюджетних коштів будуть подаватися лише онлайн через ДАР.

Умовою реєстрації а ДАР є наявність кваліфікованого електронного підпису, електронної пошти, мобільного телефону.

Зареєструватись та подати заявку для отримання бюджетних коштів в ДАР виробники сільськогосподарської продукції можуть:

• самостійно за посиланням https://www.dar.gov.ua/;
  • за допомогою адміністратора відділу ЦНАП Борзнянської міської ради;
  • старост сіл, старостинських округів.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня поточного бюджетного періоду.