Як дистанційно оформити пільгу на комунальні послуги учасникам бойових дій та ветеранам війни

Дата: 16.09.2024 15:33

В Україні запроваджено експериментальний проєкт, який має спростити учасникам бойових дій та ветеранам війни отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Сенс у тому, що значна кількість даних тепер збирається автоматично через електронну інформаційну взаємодію між державними реєстрами. До речі, заяву на призначення пільг можуть подавати члени родини ветерана.

Хто може скористатися послугою?

• Учасники бойових дій;
  • Особи, що отримали інвалідність внаслідок війни;
  • Це можуть робити як ті, хто вже звільнився з лав Сил оборони України, так і ті, хто ще служить.

Що потрібно зробити?
Потрібно зайти на портал Пенсійного фонду України та авторизуватися там.
В особистому кабінеті знайти розділ «Комунікації з ПФУ» та обрати там пункт «Заява на житлову субсидію чи пільгу».
Ознайомитися з інформацією у вікні та натиснути «Продовжити».
Обрати пункт «Заява про взяття на облік ветерана війни і надання йому пільг за експериментальним проектом».
Заповнити онлайн-форму: туди вносяться дані для призначення пільги. Система має надавати підказки.
Також потрібно з допомогою опції «Додати файл», прикріпити скановані копії документів, які підтверджують можливість надання пільги.
Наприкінці потрібно надати згоду на обробку персональних даних та натиснути кнопку «Сформувати заяву», зробити електронний підпис на відправити в ПФУ.
Результат розгляду заяви можна відстежувати у розділі «Мої звернення» — «статус звернення».

Як надається пільга?
Наразі пільга на оплату житлово-комунальних послуг надається в грошовій формі. За замовчуванням Пенсійний фонд може відкрити рахунок в Ощадбанку і повідомити про це пільговика. А пільговик має підписати договір банківського рахунку. Якщо хочете, аби гроші були переказані на рахунок в іншому банку, то потрібно звернутися із заявою до територіального органу Пенсійного фонду. Для оформлення потрібно надати свій рахунок, куди нараховуватимуться гроші. Зазвичай на оформлення та нарахування йде певний час. Але згодом гроші надходять.
Загалом пільга передбачає такий процес — ви оплачуєте повні суми за житлово-комунальні послуги, які зазначені у платіжках. Але на картку вам надходять кошти у вигляді компенсації. Слід пам’ятати, що якщо ви не будете платити за комуналку, то нарахування пільги може припинитися.

Чернігівський обласний ТЦК та СП