Борзнянська територіальна громада
Чернігівська область

Розповідаємо про життя громади цього тижня

Дата: 22.11.2024 16:15
Кількість переглядів: 137

Фото без опису

На жаль, маємо ще одну втрату. 15 листопада, під час виконання службових обов’язків, внаслідок ураження ворожим FPV-дроном, отримав поранення, несумісні з життям, стрілець-санітар Ярослав Валерійович КУРАЛЕНЯ, 1999 р. н., житель Борзни.
Низько вклоняємося та шануємо пам’ять Ярослава Валерійовича, який ціною власного життя захищав територіальну цілісність та незалежність України.

Пам’ятаючи про загиблих, цінуємо та підтримуємо наших Захисників, які борються за право українців жити вільно на своїй землі. Протягом тижня у КП «Борзна-Комунальник» виготовили 16 маскувальних сіток та 5 – у приміщенні «Райспоживспілки». У Забілівщині – 2 маскувальні костюми, 5 сіток, 10 подушок та 5 килимків. А в Кинашівці – 9 сіток, 35 килимків та 42 адаптивні подушки.
Також у Прачах виготовлено 2 сітки, 11 килимків та 4 сітки, 2 кікімори, 6 килимків і 9 пар шкарпеток у Шаповалівці.
У Малій Загорівці сплели 2 маскувальні сітки та зробили 6 нашоломників.

Відбулись засідання постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій, комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту, а також 37-ма позачергова сесія 8 скликання Борзнянської міської ради.

В День Гідності та Свободи відбувся урочистий захід за участі керівництва громади, Захисників, депутатів, працівників поліції та Третього відділу Ніжинського РТЦК та СП. Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих Героїв та поклали квіти до куточку пам’яті загиблим Захисникам.
Також з нагоди Дня Гідності та Свободи у закладах освіти та культури проведені книжкові виставки, флешмоби, години спілкування, а директор Борзнянського народного історико-краєзнавчого музею Галина Носолевська провела в Публічній бібліотеці зустріч із читачами. Присутні переглянули фільм про хроніку трьох українських революцій, ознайомилися з книгами про ті буремні події та періодичною пресою тих часів.

В 1000 день війни на площі міста, біля приспущеного Прапора, відбулось зібрання, під час якого присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв, які віддали свої життя заради майбутнього України. Подібний захід відбувся і в Ядутах.

Вихованець борзнянського футболу Назар Волошин потрапив у символічну збірну першого півріччя – 33 найкращих у чемпіонаті України серед аматорів сезону 2024/25, яку визначив популярний спортивний сайт SportArena. 24-річний нападник в цьогорічному сезоні забив уже 20 м’ячів у всеукраїнських і обласних турнірах.

Малозагорівський старостинський округ відвідали представники благодійної організації «Право на захист», які надавали консультації з різних питань.

До відділу земельних відносин, екології та юридичної діяльності звернулося 13 громадян для отримання консультацій щодо оформлення земельних ділянок та надійшло 9 клопотань та матеріалів до них щодо різних земельних питань.
Працівники відділу взяли участь у нараді щодо взаємодії з питань в екологічній сфері з органами місцевого самоврядування, яку провів Департамент екології та природніх ресурсів Чернігівської ОДА.

В Єдиному державному реєстрі адрес завершено верифікацію вулиць по Шаповалівці та Червоному Озеру.

Проведені наступні роботи з благоустрою:

  • ліквідовано порив централізованого водопостачання на перехресті вул. Красносільського та Героїв Майдану;
  • викорчовано сад біля Борзнянської школи ім. Х. Алчевської та вивезено гілля;
  • згребено і вивезено опале листя та сміття по місту.

У старостинських округах також загрібали листя та заготовляли дрова.
У Ядутинському, Шаповалівському та Прачівському старостинських округах отримали палети для опалення фельдшерських пунктів.
Додав роботи комунальникам і снігопад, тож триває розчищання доріг і тротуарів від снігу.

Освіта і культура.
До 1000 днів від повномасштабного вторгнення здобувачі освіти долучилися до обласного онлайн челенджу «1000 слів вдячності» та взяли участь у проведенні уроків мужності, історичному екскурсі. А в Шаповалівському ЗДО «Соняшник» проведено заняття з патріотичного виховання, під час якого створили символічний плакат під назвою «1000 днів незламності», що став віддзеркаленням стійкості й віри українців у перемогу. Маленькі рученята виготовили паперових ангелочків, які символізують захист для наших воїнів на передовій.
Ряд заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів пройшов у закладах освіти. Учні обговорювали історичні факти про Голодомор та його наслідки для українського суспільства, переглянули відеоматеріали, малювали колоски як символи пам’яті Голодомору та висловлювали своє бачення причин геноциду українського народу.
На базі Борзнянської школи ім. Х. Алчевської відбувся ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії, біології та історії. Переможці змагань візьмуть участь у ІІІ етапі учнівських олімпіад. Бажаємо всім успіхів!
Також у закладі відбувся фото-конкурс. Переможці отримали дипломи та пам’ятні призи.
У гімназії ім. П. Куліша пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху. Учні стали учасниками єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому», конкурсів, круглого столу, пресконференції, тренінгу та інших тематичних заходів. Також учні закладу долучилися до V Міжнародного уроку доброти.
До гімназистів завітали старший інспектор ювенальної превенції Вікторія Шот та інспектор сектору поліції кадрового забезпечення Любов Троєцька, які розповіли про особливості своєї роботи та нагадали про права дітей.
У Борзнянській школі ім. Х. Алчевської відбулася зустріч з представниками художньо-меморіального музею «Садиба народного художника України Олександра Саєнка». Темою зустрічі стали життєвий і творчий шлях поета Анатоля Олійника.
Учні та працівники Миколаївської школи зробили свій внесок у збереження довкілля, за що отримали подяку від ГО «Всеукраїнський молодіжний рух». У закладі також відбувся другий етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху – школярі взяли участь у заходах, спрямованих на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
До Міжнародного дня толерантності у закладах освіти пройшли тематичні заходи.
Кущі троянд, які стали символом краси, доброти і турботи для усієї шкільної родини, подарувала Ольга Чеботарева (Литвин) Кинашівській школі.
Саме на ознайомлення з поняттям «Україна – моя Батьківщина» була спрямована робота Кинашівського ЗДО «Світанок» цього тижня. Діти почули історію села, вивчили милозвучні назви вулиць, із захопленням розглядали національний одяг у народознавчому куточку та виготовляли аплікації.
Шаповалівський ЗДО «Соняшник» відвідали фахівці Центру життєстійкості та провели цікаві ігри, які були спрямовані на зміцнення психічного та емоційного здоров’я дітей. По завершенню заходу малеча отримала повітряні кульки та солодкі подарунки.
У Шаповалівському будинку культури з’явився куточок-світлиця, де представлені старовинні речі побуту наших предків – рушники, вишиті картини та одяг, глиняний посуд, дерев’яні та керамічні вироби.
У пам’ять про загиблого Героя Андрія Веремієнка, від імені випускників 1991 року, Шаповалівський будинок культури отримав у подарунок фото із віршем Андрія. У поетичних рядках відчувається неймовірно сильна любов до України і віра в її найкраще майбутнє.
Цікаво та змістовно пройшла зустріч з психологинею Вікторією від проекту USAID на тему «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Публічній бібліотеці.
У Борзнянській музичній школі відбувся вечір-концерт «Осінні барви». Порадували своїми виступами учні вокального класу. Найгарячіші оплески отримали дуети викладача Ольги Бабко зі своїми ученицями Софією Морміль та Ольгою Самсоновою. Заключним акордом прозвучали пісні у виконанні вокального ансамблю «Дзвіночок».
15 листопада у Чернігові відбулось офіційне відкриття меморіальної дошки на честь загиблого уродженця Борзни Всеволода Бодуна.

Соціальна сфера.
Директор Центру надання соціальних послуг Наталія Валькевич взяла участь у навчальному тренінгу на тему запобігання та протидії гендерно зумовленому, зокрема, домашньому насильству. Тренінг став важливим кроком у підвищенні кваліфікації Центру для забезпечення допомоги тим, хто її потребує.
Фахівці ЦНСП здійснили візит до багатодітної родини в Забілівщині, надали рекомендації та запланували подальшу підтримку. Особливу увагу приділили потребам дітей та умовам їхнього розвитку.
Проведено консультації для кількох родин, які потребують соціального супроводу. Підтримка включала допомогу з оформлення документів, психологічні консультації та гуманітарну допомогу одягом.
Соціальні працівники Центру надання соціальних послуг щоденно допомагають людям похилого віку за місцем їх проживання: доставляють продукти, ліки, допомагають у побуті, надають емоційну підтримку та вирішують актуальні проблеми.
Багатодітні родини та люди похилого віку отримали гуманітарну допомогу речами.
Сектором соціального захисту населення видано 12 актів обстеження матеріально побутових умов домогосподарства, фактичного місця проживання для оформлення субсидії та 3 акти обстеження умов проживання для особи, що звернулася за призначенням щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи.
Триває надання статусів дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів та прийом документів для оформлення житлових субсидій та пільг.
Продовжується прийом документів на оформлення матеріальної допомоги на лікування за медичними висновками, внесення справ до реєстру багатодітних сімей і видача та продовження посвідчень.

Медицина.
До лікарів Борзнянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини звернулося 511 жителів. За календарем профілактичних щеплень вакциновано 54 дітей та дорослих.
Сімейний лікар Борзнянської АЗПСМ взяв участь у тренінгу з використання нового отриманого діагностисного обладнання – дерматоскопа, який заклад отримав в межах Програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги».
Упродовж тижня медпрацівники поліклініки Борзнянської міської лікарні зафіксували 901 відвідування. Стаціонарно проліковано 68 пацієнтів та проведено 34 оперативні втручання.

Адмінпослуги.
У відділі ЦНАП надано 329 адмінпослуг, в тому числі – 46 соціальних. Серед них – 12 державних соціальних допомог, 31 субсидія та 3 пільги на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу (з них 2 – ветеранам війни, учасникам бойових дій та членам їх сімей за принципом єдиного вікна).
У відділі проводиться робота по підключенню до програми «Модуль оцінки рівня задоволеності суб’єктів звернення», яка є складовою Системи онлайн-моніторингу та оцінки якості послуг, що дозволить своєчасно виявляти проблеми та впроваджувати заходи для їх усунення, підвищувати рівень задоволеності громадян та сприяти оптимізації процесів у державних установах.
Виробникам сільгосппродукції, які подавали заявки на спеціальну бюджетну дотацію для утримання корів у системі ДАР, продовжують надходить кошти на особисті рахунки.
Реєстратори речових прав прийняли 89 заяв. Із них – 35 заяв про реєстрацію права власності, 32 – про реєстрацію іншого речового права, 13 – про державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно, 4 – про надання інформації з ДРРП на нерухоме майно та 5 – про зняття заборони на вчинення реєстраційних дій.

Продовжуємо працювати задля Перемоги!

ФОТОЗВІТ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь