14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Саме цього дня, 1986 року, завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.
Минають роки після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, але в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій.
Глибока вдячність усім учасникам ліквідації наслідків аварії, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах. Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки трагедії. Дякуємо всім, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
І хоча весь цивілізований світ пам’ятає, наскільки загрозливим може бути «мирний атом», на жаль, сьогодні питання ядерної небезпеки знову актуалізувалося. Підступний ворог шантажує не тільки застосуванням ядерної зброї, але і загрозою руйнування ядерних та радіаційно-небезпечних об’єктів. Небезпека загрожує не тільки Україні, але й, без перебільшення, всій Європі, адже радіація не знає кордонів.
Наш обов’язок сьогодні – не забувати подвиг, який здійснили ліквідатори ціною власного життя і здоров’я та робити все для того, щоб подібні жахіття ніколи не повторилися.ф