Ваучер на навчання від служби зайнятості: за державний кошт можна опанувати одну із 155 професій та спеціальностей
Сьогодні однією з головних проблем ринку праці є нестача кваліфікованих кадрів. При цьому досить багато людей не можуть знайти роботу, оскільки їхній професійний рівень не відповідає потребам роботодавців. Та вихід є – служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання та опанувати затребувану на ринку праці професію або підвищити свою кваліфікацію. Причому, можна здобути як робітничий фах, так і вищу освіту.
У затвердженому Мінекономіки Переліку для навчання за ваучером на вибір 95 професій та 60 спеціальностей у різних сферах: будівництва, транспорту, енергетики, сільського господарства, освіти, медицини, ІТ-технологій. Таким чином можна вивчитися навіть на сапера або оператора дронів.
Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі це – 30280 грн). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то різницю доведеться доплатити самостійно.
Отримати ваучер можуть громадяни певних категорій, які мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не проходили протягом останніх 3-х років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Зокрема, це
- громадяни віком 45+;
- звільнені з військової служби;
- учасники бойових дій;
- громадяни з інвалідністю;
- внутрішньо переміщені особи;
- люди, які отримали поранення або травми внаслідок військової агресії або пройшли полон.
У минулому році ваучер на навчання від служби зайнятості отримали 413 мешканців області. З фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття профінансовано за програмою понад 9 млн грн. Серед обраних професій найпопулярніші: кухар, кондитер, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст, швачка, штукатур, автослюсар; серед обраних спеціальностей – «психологія», «будівництво та цивільна інженерія», «медсестринство», «фармація» тощо.
Отож, як отримати ваучер? Для цього необхідно:
- самостійно обрати професію/спеціальність та навчальний заклад;
- подати заявку онлайн на веб-сайті Державної служби зайнятості https://is.gd/dKeSYx або звернутися до найближчого центру зайнятості із заявою та документами (паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, документ про освіту тощо).
Після проходження навчання Ви отримаєте диплом про освіту державного зразка.